e-mail: webteam

KNSB team vechtend ten onder in de eerste ronde

Na anderhalf jaar was het weer zover. We konden een “normale” wedstrijd spelen.  Het was net over we het afgebroken seizoen 2019-2020 overdoen met de eerste wedstrijd tegen het Zwolse ZZS!. Maar nu als thuiswedstrijd.  De Zwolse schakers namen nu een revanche op hun ongelukkige nederlaag van twee jaar geleden.  Weliswaar is ons team nu versterkt met twee spelers van de Hengelose club. Maar alleen Regobert was vandaag beschikbaar en we moesten ook spelers van de Bornse club missen.  Dat mag geen excuus zijn want ook ZZS kwam met invallers en zelfs met een man minder, zodat we al meteen een 1-0 voorsprong konden noteren.  We maakten dus een goede start maar incasseerden al binnen twee uur een verliespunt op bord 7. Thijs kon de druk, meteen al vanuit de opening, niet weerstaan en met een klassiek paardoffer werd zijn koningsstelling opgerold. De overeengekomen remises daarna van  Art en Erik waren wat minder spectaculair.  Daarna ging het bergafwaarts en konden we alleen nog maar verliespunten incasseren. Thomas liet zijn dame bijna insluiten en moest een kwaliteit geven om er uit te komen. Omdat hij ook al pionnen achterstand had was opgeven de beste optie.  De prijs voor de grootste vechter was weer voor Marinus die door de beperkte tijd die hij nog had niet meer naar het beste alternatief kon zoeken en steeds verder achterop kwam en aldus verloor.  Ook Regobert gaf zich niet zomaar gewonnen. Met een toreneindspel met 4 torens en een pion minder kon hij de boel nog aardig vasthouden, maar uiteindelijk kwam er ook een matdreiging in het spel en was het over.  Henk kwam ook in een eindspel met een pionnenminderheid, maar hield de Dames op het bord.  Met het nemen van zijn achterstallige pion verliet de Dame een belangrijke diagonaal die bezet moest blijven en daardoor volgde mat in twee.  2-6

 

Borne 1 Rating ZZS! 1 Rating Ronde 1
Eijkelkamp, R.J. (Regobert) 1881 Schoenmaker, K.A. (Karel) 1957 0 – 1
Rol, A. (Art) 1832 Hoogterp, E.R. (Emile) 1840 ½ – ½
Eillert, H. (Henk) 1697 Wouda, R. (Rick) 1812 0 – 1
Muller, J. (Jos) 1534 NO 0 1R – 0R
Tibbe, M.T. (Marinus) 1741 Kluijfhout, A.A. (Anthon) 1676 0 – 1
Witteveen, E.A.R. (Erik) 1515 Hoogerduijn, H. (Hans) 1657 ½ – ½
Mangelsdorf, T. (Thijs) 1471 Brinkman, M. (Martin) 1663 0 – 1
Berghuis, T. (Thomas) 1507 Bouter, O.F. (Oscar) 1573 0 – 1
Gemiddelde Rating: 1647 Gemiddelde Rating: 1740 2-6

 

 

 

 

Comments are closed.