e-mail: webteam

Za-team verzuimt de punten te pakken

Zaterdag kregen we het team uit Elburg op bezoek. Nadat alle Coronaformaliteiten afgehandeld waren (viel gelukkig mee),  konden we gaan schaken. Dat ging aardig gelijk op. Paul maakte korte metten en was om 15.00 klaar, Even later war het 1-1 door een nederlaag van Henk. Hij  verloor al snel op ongelukkige manier een kwaliteit en kwam er niet uit om ook maar enige compensatie te krijgen.  Patrick tekende voor een verdienstelijke remise in een iets mindere stelling. Zijn tegenstander had op de andere borden gekeken en gezien dat Wouter het tegen de jeugdige Oscar Zecha (10jr, rating 1810) wel eens niet ging redden. Wouter had al vanuit de opening de grootste moeite de boel onder controle te houden.  Het begon al snel met een slechte ruil van een kwaliteit en een pion tegen een stuk. Daarbij was er een ontwikkelingsachterstand ontstaan die er voor zorgde dat hij feitelijk achter de feiten aan liep.   Marinus speelde weer een scherpe partij, maar moest uiteindelijk berusten in remise omdat hij voor een eindspel toch slechte papieren had.  Ook Regobert wist zijn vrijpion niet te  verzilveren en forceerde remise (eeuwig schaak) na een torenoffer.  Tussenstand 3,5-2,5  In de laatste twee partijen moesten we nog anderhalf punt halen voor een 4-4.  Art deed dat prima en forceerde een kwaliteit voorsprong door een mat dreiging. Daarna werd het wat gemakkelijker en de tegenstander hielp nog. Peter had goede voornemens  gemaakt, gebruikte alle beschikbare tijd en maakte, ondanks twee vijandige vrijpionen nog een kans op een remise.  Helaas werd deze kans na 5 uur spelen gemist. Einduitslag 3,5-4,5. De volgende wedstrijd is op 27 november in Apeldoorn.

Rating
Rating
Lardinois, W.T.P. (Wouter) 2055 Zecha, O.A. (Oscar) 1812 0 – 1
Munster, P. (Patrick) 1955 Dorp van, F. (Folke) 2128 ½ – ½
Rol, A. (Art) 1840 Zecha, E.H. (Espen) 1858 1 – 0
Eijkelkamp, R.J. (Regobert) 1861 Voulon, M. (Markus) 1695 ½ – ½
Eillert, H. (Henk) 1683 Hofstee, M. (Martijn) 0 0 – 1
Tibbe, M.T. (Marinus) 1708 Mulder, A. (Arjan) 1664 ½ – ½
Levink, P.M. (Peter) 1510 Velde van der, A.J. (Auke Jon) 1695 0 – 1
Formanoij, P. (Paul) 1807 Dorp van, V. (Vincent) 1218 1 – 0
Gemiddelde Rating: 1802 Gemiddelde Rating: 1724 3½-4½

Comments are closed.