e-mail: webteam

Ruime overwinning zaterdagteam

KNSB team Borne – Hoogeveen-2 op 26 -11

Na dameruil was het eindspel winst voor Patrick

De tweede uitwedstrijd bleek  dit  keer niet erg moeilijk. Aanvankelijk waren we voorzichtig, omdat de lage ratingen ook kan betekenen dat je opkomende jeugdschaker aan je bord krijgt. Dat bleek mee te vallen.  Paul was al na 7 zetten en 15 minuten klaar. De tegenstander verspeelde na een pion  een stuk in de opening en gaf op. Menno had nog de sterkste tegenstander, maar die kwam niet opdagen.  We hadden dus al vroeg een voorsprong van twee punten.   Henk had al voordeel in de opening gehaald in de vorm van een kwaliteit. Jos ruïneerde de pionstructuur van de tegenstander en  nam vervolgens enkele pionnen in bezit.  De tegenstander van Marinus gaf zich niet gauw gewonnen. Hij speelde degelijk en bood na zo’n 20 zetten remise aan. Gezien de voorlopige score werd dit aangenomen. Art had wat minder moeite met zijn tegenstander. Hij viste met de dame een toren uit de hoek en pogingen van de tegenstander om deze dame in te sluiten liepen op niets uit.    Het werd een grote uitslag voor ons. Dat was al zeker. John stond nog wel een beetje onder druk, zo leek het, maar het was uiterlijke schijn. Hij kon  de gevaren afwenden en pakte ergens de volle winst. Deze keer was Patrick het langste bezig. Omdat zijn stelling vol winstkansen zat was een remise nu natuurlijk geen optie. Hij zette de tegenstander in een pioneindspel met loper tegen paard helemaal vast en had de winstvariant daarna voor het kiezen.

Rating
Rating
Winkel, J.R. (Ruud) 1621 Munster, P. (Patrick) 1968 0 – 1
NO 0 Monsma, M. (Menno) 2049 0R – 1R
Witkamp, T.F. (Theo) 1612 Formanoij, P. (Paul) 1839 0 – 1
Peek, J.C. (Jan) 1354 Leerentveld, J.G. (John) 1737 0 – 1
Benjamins, S.J.P. (Sander) 1476 Rol, A. (Art) 1784 0 – 1
Hoveling, J.G.H. (Erik) 990 Tibbe, M.T. (Marinus) 1745 ½ – ½
Brink, R. (Ronald) 1347 Eillert, H. (Henk) 1675 0 – 1
Witkamp, R. (Remy) 0 Muller, J. (Jos) 1652 0 – 1
Gemiddelde Rating: 1400 Gemiddelde Rating: 1806 ½-7½

De volgende wedstrijd is een thuiswedstrijd op zaterdag 17 december tegen het team uit Emmen.

Comments are closed.