e-mail: webteam

Zaterdagteam weer goed op dreef

Uitwedstrijd tegen Pallas 2 (Deventer)
zaterdag 11 maart

Tijdens mijn afwezigheid werkte het Zaterdagteam de vijfde ronde af in en tegen het Enschedese Max Euwe (11 februari).  Dat was een belangrijke wedstrijd, want het ging om de eerste plaats.  Alhoewel we op maximale sterkte ten tonele verschenen  werden de punten niet gepakt. Het werd een minimale nederlaag.  Hier nog de uitslagen

Rating
Rating
Hampsink, R.J.M. (Rudie) 1831 Munster, P. (Patrick) 1987 0 – 1
Bogouslavskii, V. (Veronique) 1630 Monsma, M. (Menno) 2061 0 – 1
Nies, L.W. (Levi) 1784 Borggreve, M.H.M. (Martin) 1547 1 – 0
Piest, J.A. (Sjaak) 1802 Eillert, H. (Henk) 1681 0 – 1
Bart van, P. (Peter) 1779 Leerentveld, J.G. (John) 1779 1 – 0
Muijlwijk van, T.R. (Tycho) 1617 Tibbe, M.T. (Marinus) 1750 1 – 0
Vasse, A. (Albert) 1781 Rol, A. (Art) 1714 1 – 0
Kingma, L.K. (Lukas) 1670 Akker van den, B. (Bert) 1686 ½ – ½
Gemiddelde Rating: 1737 Gemiddelde Rating: 1776 4½-3½

Na Pxe5 was het gebeurd voor zwart

Daardoor konden we als middenmoter op 11 maart afreizen naar Deventer. In een alternatieve locatie waar de 3 Pallas teams speelden tegen resp Veenendaal, Borne en Almelo-2 en met heel matige verlichting  (spotjes) Daar kregen we een bordpunt cadeau omdat Pallas-2 maar 7 spelers kon opstellen. Na aanpassing van onze opstelling konden we precies op tijd starten.  Art (met wit) ging voortvarend van start. In een Russische opening koos hij voor een niet zo bekend pionoffer. Hij won daarmee al een half uur op de klok en uiteindelijk koos zwart niet de juiste verdediging. c6 ipv Pc6.  Na Pxe5 was er geen redden meer aan en na 13 zetten en een uur spelen was de stand 2-0.  Opvallend waren de openingen van onze  Drienerloo gasten; Erik en Martin. resp met f5 en f4  Bij Erik resulteerde dat in een ietwat onlogische en gedrukte stelling, waarbij hij zich gaandeweg uit wist te worstelen. Erik kwam uiteindelijk beter te staan en de tegenstander bood remise aan, ondanks de mindere teampositie op dat moment(stand 3,5-0,5). Erik dacht het echter te kunnen winnen, maar gaf een belangrijke pion weg. Hij kon alsnog remise overeenkomen. Op bord 3 bouwde Menno weer  een degelijke stelling op waarbij zijn betere positie in de finesses zaten. Gaande weg expandeerde het voordeel dat uiteindelijk een duidelijke winst opleverde. Bij Martin ontwikkelde zijn f4  zich via een fianchetto op de koningsvleugel tot een  wat “normale” stelling.  Martin won simpel een pion maar kwam daardoor wel in een lastige positie. De tegenstander hielp een beetje een maakte een fout in het afruilen van stukken. Dat was ons derde winstpunt.  Intussen had Marinus de partij na dameruil naar een eindspel met 4 lopers geschoven. Het was even onduidelijk wat nu de slechte en de goede lopers waren en wie kon beslissen welke lopers op het bord mochten blijven. Uiteindelijk werd remise overeengekomen.   Patrick kreeg het heel lastig door een aanval op de h-lijn met zware stukken nadat zwart zijn h-pion had weg gemanoeuvreerd en dus een open lijn had gemaakt.  Toch wist hij de controle hierover (ook maar net) te behouden en kon hij een tegenaanval ontwikkelen. Omdat Borne op dat moment al 4,5 punt had kon hij zich met remise wel verenigen.  Henk speelde een mooie partij. Een heel  gesloten stelling met alle pionnen op het bord. Bij 20 zetten was alle tijd verbruikt, voor beide partijen. Zodat de volgende 20 in Rapid tempo moesten worden afgewerkt. Dat liep voor Henk verkeerd af en hij miste ergens een stuk zodat de stelling op de 40ste zet een verloren stelling was. Dit was de laatste partij. Gelukkig had deze jammerlijke nederlaag geen grote invloed op het teamresultaat en konden we tevreden naar huis gaan.

De volgende wedstrijd is de laatste dit seizoen.

Dat is een thuiswedstrijd op 1 april tegen het team uit Assen

Rating
Rating
NO 0 Muller, J. (Jos) 1657 0R – 1R
Capel, R.C. (Robert) 1729 Monsma, M. (Menno) 2061 0 – 1
Sittert van, M. (Marco) 1686 Munster, P. (Patrick) 1987 ½ – ½
Scholten, J. (Maarten) 1825 Eillert, H. (Henk) 1681 1 – 0
Burgers, G.J.A. (Gerard) 1655 Rol, A. (Art) 1714 0 – 1
Tol van der, J.H. (Henk) 1581 Tibbe, M.T. (Marinus) 1750 ½ – ½
Slottje, P.M. (Pim) 1463 Borggreve, M.H.M. (Martin) 1547 0 – 1
Jong de, T. (Tjeerd) 1516 Zuurbier, E.A.M. (Erik) 1525 ½ – ½
Gemiddelde Rating: 1636 Gemiddelde Rating: 1740 2½-5½

Comments are closed.